AROMTERAPIJA: CHAMPAKA JEB ČAMPAKA - ĪPAŠĪBAS & LIETOŠANA

Botāniskais nosaukums: Magnolia champaca.
Izcelsmes valsts: Dienvidāzija.
Ekstrakcijas metode: ēteriskā eļļa tiek iegūta, ar tvaiku destilējot svaigus savvaļas magnolijas koka ziedus. Čampakas koks tiek uzskatīts par vienu no vissvētākajiem Indijas un Āzijas tropu kokiem.

Aromāts: ļoti spēcīgs, eiforisks, ar īpaši bagātīgu un dziļu ziedu noti ar aprikožu, ogu, rūgtas tējas niansēm un vāju piparmētras pieskārienu. Aromātam pagaistot, parādās kaltētu augu, žāvēti augļu un tabakas nianses. Labi sader ar rozi, jasmīnu, ilangilangu, neroli, sandalkoku un citiem ziedu aromātiem, kā arī ar visām citrusaugu ēteriskajām eļļām.

ĪPAŠĪBAS JŪSU SKAISTUMAM UN VESELĪBAI

  • Čampakas aromāts ir viena no vilinošākajām un eksotiskākajām ziedu smaržām, kādu vien var iedomāties - patiešām vērtīgs luksusa smaržu materiāls! Tāpēc ne par velti kā galvenā sastāvdaļa čampakas brīnišķīgais ēters tiek izmantots arī tādās pazīstamās franču smaržās kā J'adore no Dior.

  • Čampakas ēteriskajai eļļai ir silts un dziļš aromāts, kas spēj radīt mieru un rāmumu, šī ēteriskā eļļa tiešā veidā atslābina nervu sistēmu.

  • Pateicoties tās sastāvā esošajām specifiskām vielām, piemēram, linalolam un flavonoīdiem, čampakas ēteriskā eļļa ir arī iedarbīgs pretiekaisuma, pretsāpju un spazmolītisks līdzeklis, noderīga galvassāpju un migrēnas, reimatisma un vēdera krampju gadījumā.

  • Čampakas aromāts ir ir vilinošs un eiforisks, tāpēc tiek uzskatīts arī par dabīgo afrozidiaku, kas veicina kaisli un veicina laimes hormona-endorfīna izdalīšanos.

KĀ LIETOT?

  • Gan relaksācijai, gan galvassāpju remdēšanai čampakas ēterisko eļļu var izkliedēt telpās, izmantojot aromlampu vai difuzoru (atkarībā no telpas izmēra un vēlamās aromāta intensitātes pietiks ar 2-4 pilieniem ēteriskās eļļas). Var lietot tikai čampakas ēterisko eļļu vai sajaukt to vēl ar kādu citu eļļu, piemēram, ilangilanga, jasmīna vai neroli aromātu.
  • Vēl efektīvāka metode sāpju remdēšanai un nervu nomierināšanai ir silta vanna – tās ūdenim pievienojiet 3 pilienus čampakas ēteriskās eļļas un sauju jūras sāls kristālu un ļaujieties atslābumam.
  • Ja nav iepriekš novērotas alerģiskas reakcijas, kā nomierinošu un pretsāpju līdzekli iedarbīgo čampakas ēterisko eļļu varat baudīt, lietojot īpašu masāžas eļļas maisījumu! Tās pagatavošanā izmantojiet 50 ml dabīgās bāzes eļļas (piemēram, saldo mandeļu vai jojobas), kam pievienojiet 3 pilienus čampakas ēteriskās eļļas.  
  • Jūsu ērtībām piedāvājam Champaca produktu kolekciju, kurā apvienoti jau gatavi, lietošanai mājās paredzēti spa produkti ar čampakas ēterisko eļļu, piemēram,

- ķermeņa un masāžas eļļa,

- aromeļļas difuzors,

- aromsprejs istabām un palagiem (jā, ar šo brīnišķīgo līdzekli Jūs varat ienest īpaši vilinošu aromātu savā guļamistabā), kā arī

- dziļi mitrinošo un dabīgām eļļām bagāto ķermeņa sviestu ar čampakas un mandarīnu ēterisko eļļu.

PIESARDZĪBA

Lai gan čampakas ēteriskā eļļa ir droša un noderīga, tās lokāla un iekšķīga lietošana nav ieteicama, jo var izraisīt alerģiskas reakcijas. Ja Jums ir šaubas par drošu ēteriskās eļļas izmantošanu, pirms lietošanas vienmēr konsultējieties ar ārstu vai sertificētu aromterapijas speciālistu. Čampakas ēteriskās eļļas lietošana nav ieteicama grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnus ar krūti.

IZVĒLIES UN IZBAUDI ČAMPAKAS AROMĀTA KOLEKCIJAS PRODUKTUS ŠEIT.