KĀ PAREIZI MAZGĀT UN KOPT ROKAS?

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, bieža un rūpīga roku mazgāšana ar ziepēm ir labākā metode roku mikrobu iznīcināšanai un slimību pārnēsāšanas ierobežošanai.

Šajā rakstā dalāmies ar padomiem, kā pareizi mazgāt un arī kopt rokas, lai tās ziepju un dezinfekcijas līdzekļu ietekmē nekļūtu sausas un raupjas.

5 soļi, kā pareizi mazgāt rokas

 1. Vispirms samitriniet rokas tīrā, tekošā ūdenī (siltā vai aukstā) un uzklājiet ziepes. Šim solim Jums lieliski noderēs Lemongrass House šķidrās roku ziepes, kas ir dziļi attīrošas, bet, pateicoties svaigas alvejas un gurķu ekstraktiem, kā arī glicerīnam, kas iekļauti sastāvā, tās vienlaikus mitrina roku ādu, pēc mazgāšanas liekot tai justies maigai, gludai un smaržīgai.
  skidras-roku-ziepes-green-tea-lemongrass-house-lv
 2. Tad saputojiet ziepes, rūpīgi berzējot rokas un neaizmirstot arī par plaukstu virspusi, pirkstu starpām un nagiem.
 3. Šādi mazgājiet rokas vismaz 20 sekundes. Vajadzīgs taimeris? Padomājiet par kaut ko sev patīkamu un laiks paskries nemanot!
 4. Kad rokas rūpīgi nomazgātas, kārtīgi tās noskalojiet zem tīra, tekoša ūdens.
 5. Pēc tam nosusiniet rokas, izmantojot tīru auduma vai papīra dvieli.
Neaizmirstiet par pareizu un regulāru roku mazgāšanu dienas laikā un vienmēr atcerieties nomazgāt rokas šādos gadījumos:
 • atgriežoties mājās,
 • pēc klepošanas vai šķaudīšanas,
 • aprūpējot slimniekus,
 • pirms ēdiena gatavošanas, tās laikā un pēc tās,
 • pirms ēšanas,
 • pēc tualetes apmeklējuma,
 • pēc saskarsmes ar dzīvniekiem.

Kā kopt rokas pēc mazgāšanas?

Neapšaubāmi, nav iespējams nepārtraukti mazgāt rokas vai nepieskarties nekam, lai tās saglabātu nevainojami tīras jebkurā laikā. Tāpēc šobrīd par ikdienas obligāto produktu mums kļuvis dezinfekcijas līdzeklis. Taču kurš gan nesūdzas, ka no tiem, kas ir gana efektīvi, paliek ārkārtīgi sausas rokas? 

roku-dezinfekcijas-lidzeklis-lemongrass-house-lv

Lemongrass House ir atradis brīnumainu formulu! Mūsu dezinfekcijas līdzekļa, sastāvā ir gan 75% etilspirta (Slimību kontroles un profilakses centri (SPKC) drošai aizsardzībai iesaka roku dezinfekcijas līdzekļus ar vismaz 60% spirta saturu), gan bagātīga deva alvejas un gurķu ekstrakta, gan A un E vitamīni, gan citronzāles ēteriskā eļļa. Izvēlieties šo produktu un Jums nekad vairs nebūs jāsūdzas par sausām, pēc spirta smakojošām rokām, jo Lemongrass House dezinfekcijas līdzeklis Jūsu roku ādu gan pilvērtīgi pasargās no baktērijām, gan mitrinās un iesmaržinās to.

Papildus kopšanai pēc nepieciešamības visas dienas garumā vai vismaz uz nakti iesakām lietot roku krēmus. Lemongrass House roku krēmi izgatavoti no šī sviesta, kam pievienots kakao sviests, kokosriekstu un jojobas eļļas, alvejas želejas un dažādas ēteriskās eļļas īpašam aromātam.

roku-kremi-produkti-lemongrass-house

Atliek vien izvēlēties savu iemīļoto smaržu un lietojot priecāties par veselas ādas elastību un mirdzumu.

Lai mums visiem drošs, veselīgs un iespēju robežās arī baudpilns šis laiks!