AROMTERAPIJA: LEMONGRASS JEB CITRONZĀLE - ĪPAŠĪBAS & LIETOŠANA

Botāniskais nosaukums: Cymbopogon Citratus.
Izcelsmes valsts: Taizeme.
Ekstrakcijas metode: svaigu vai daļēji kaltētu lapu destilācija.
Aromāts: citronszālei piemīt tīrs, svaigs aromāts ar izteiktu citrusa smaržu un zālaugu pieskārienu. Citronzāles aromāts lieliski sader ar ingveru, eikaliptu un lavandu.

ĪPAŠĪBAS JŪSU SKAISTUMAM UN VESELĪBAI

  • Citronzāli dēvē par dzintara eļļu, jo tā patiesi ir viena no vērtīgākajām ēteriskajām eļļām. Tā palīdz nomierināt prātu, mazināt stresu un aktivizēt ķermeni.
  • Citronzālei piemīt antiseptiskas, pretiekaisuma, pretsāpju, sedatīvas un antidepresanta īpašības.
  • Citronzāles ēteriskā eļļa palīdz stimulēt asinsriti, mazina drudzi, klepu un gripas simptomus, atvieglo galvassāpes, ārstē iekaisumus, mazina muskuļu sāpes, savelk un tonizē ādu, kā arī tā ir dabīgs kukaiņu (odu, ērču) atbaidīšanas līdzeklis.
  • Citronzāle palīdz stiprināt audus un tonizēt poras. Tā ir efektīvs līdzeklis taukainas un problemātiskas ādas kopšanai.
  • Citronzāle stiprina matu folikulu, kas ir būtiski, lai novērstu matu izkrišanu. 

KĀ LIETOT?

  • Citronzāles ēterisko eļļu iesakām lietot aromlampās un aroma difuzoros, pirtī vai inhalācijās, ievērojot lietošanas instrukcijas. Pilienu veidā to var pievienot arī ikdienas ādas un matu kopšanas līdzekļiem, stingri ievērojot veselībai drošas lietošanas devas.
  • Lai gan citronzāles ēteriskā eļļa ir droša un noderīga, tās lokāla un iekšķīga lietošana nav ieteicama, jo var izraisīt alerģiskas reakcijas. Ja Jums ir šaubas par drošu citronzāles ēteriskās eļļas izmantošanu, pirms lietošanas vienmēr konsultējieties ar sertificētu aromterapijas speciālistu.

IZVĒLIES UN IZBAUDI CITRONZĀLES AROMĀTA KOLEKCIJAS PRODUKTUS ŠEIT.